POWRÓT

[EN] 

GALERIA DIZAJN

AKTUALNOŚCI    ARCHIWUM    O GALERII    KONTAKT   


Przywiezione

wystawa w ramach TIFF Festival // Zasoby | 7.09 -29.10.2017Przywiezione
wystawa w ramach TIFF Festival // Zasoby

7 września - 29 października 2017

galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4

W Polsce mało kto jest „u siebie” od pokoleń. Mało kto mieszka w domach lub mieszkaniach, które wypełniałyby rodzinne sprzęty i przedmioty sięgające swoją historią jeszcze XIX wieku czy choćby początku XX wieku. Zasoby, którymi dysponujemy w rodzinnych zbiorach, często pochodzą co najwyżej z okresu po zakończeniu drugiej wojny światowej.foto: Witold Romer /archiwum Macieja Bujko, dzięki uprzejmości Barbary Romer.

To, co zostało zgromadzone wcześniej, zwykle przepadło lub zachowywało się tylko w ułamku przypominającym o dawnej całości. Na wystawie Przywiezione prezentujemy fotografie, które przyjechały do Wrocławia po 1945 roku wraz z ludźmi na nowo zasiedlającymi to miasto. Zdjęcia, które migrowały wraz ze swoimi właścicielami z różnych powodów i z różnych stron Polski lub świata. Zdjęcia przywiezione przez tych, którzy znaleźli się tu dobrowolnie lub z przymusu, tuż po wojnie lub później - w okresie PRL-u, przez tych przyjeżdżających tu do dziś w poszukiwaniu pracy, wykształcenia, awansu społecznego, możliwości rozwoju. To zdjęcia, na których nie widać Wrocławia – widać za to miejsca, wspomnienia, ludzi i rzeczy, które zostały tam, skąd przyjechano. W ramach wystawy prezentowane będzie archiwum fotograficzne Witolda Romera - artysty, fotografika, inżyniera, fototechnika, założyciela Katedry Fotografii Politechniki Wrocławskiej, jak również zdjęcia widzów, którzy będą mogli aktywnie współtworzyć tę ekspozycję. Jeśli chcesz aby także twoje zbiory stały się jej częścią, zapraszamy od 7 września do galerii Dizajn BWA Wrocław.


foto: Witold Romer, dzięki uprzejmości Barbary Romer.

Wystawę Przywiezione będzie można oglądać w Galerii Dizajn BWA Wrocław do 29 października 2017 r. Wszystkich, którzy chcieliby ją współtworzyć, organizatorzy zapraszają do przynoszenia swoich zdjęć w dniach 7-30.09.2017, od środy do piątku, w godzinach 16:00-20:00 oraz w weekendy w godzinach 12:00-20:00, lub do kontaktu pod adresem biuro@tiff.wroc.pl.

Fotografie Witolda Romera prezentujemy dzięki uprzejmości Barbary Romer.

kuratorzy wystawy: Agnieszka Pajączkowska, Łukasz Rusznica

Więcej:
www.tiff.wroc.pl
Wydarzenie na FB

2017-08-28

komentarze do wydarzenia [0]

dodaj komentarz


BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej
ul. Wita Stwosza 32
PL 50-149 Wrocław
tel. 071/790-25-82
e-mail: info@bwa.wroc.pl

projekt strony © twożywo

starsza wersja strony